Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisu    Zamknij x

Erasmus+ na Wyspach na razie bez zmian

Brytyjska administracja uspokaja krajowych i zagranicznych studentów – Zjednoczone Królestwo będzie nadal wywiązywać się z unijnych obowiązków, w tym także tych dotyczących wymiany osób w ramach programu Erasmus+.

 

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ działa nadal

Głos w sprawie funkcjonowania programu Erasmus+ po referendum dot. Brexitu zabrała Ruth Sinclair-Jones, szefowa Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z jej oświadczeniem instytucja będzie nadal zarządzać programem i wywiązywać się ze wszystkich zobowiązań. Wszyscy uczestnicy programu i jego beneficjenci mogą bez przeszkód kontynuować rozpoczęte działania przewidziane na rok 2016 i 2017. Każda zmiana zostanie natomiast niezwłocznie ogłoszona.

 

Głos Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego

Oświadczenie w sprawie skutków Brexitu wydał też Jo Johnson, brytyjski minister szkolnictwa wyższego i nauki. Potwierdził, że Wielka Brytania na tę chwilę pozostaje członkiem UE,  a skutki Brexitu dla szkolnictwa wyższego będą dopiero dyskutowane.

 

Konsekwencje Brexitu

Jak podkreślają media Brexit może spowodować utratę przez brytyjskie uczelnie unijnego wsparcia dla mobilności i rozwoju programów kształcenia. Studenci z krajów Unii mogą natomiast odczuć wzrost czesnego oraz utratę przysługujących uprawnień, co doprowadzi w konsekwencji do zrównania ich statutu ze studentami spoza UE.

 

Źródło: eurodesk.pl

Wróć