Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisu    Zamknij x

Już w październiku Open Days 2020!

przez Damian Wiśniewski

Europejski Tydzień Regionów i Miast (#EURegionsWeek) to największe coroczne wydarzenie w Brukseli poświęcone polityce regionalnej. Wydarzenie stało się wyjątkową platformą komunikacji i sieci, skupiającą regiony i miasta z całej Europy, w tym ich przedstawicieli politycznych, urzędników, a także ekspertów i naukowców. W ciągu ostatnich 17 lat zrobiono wiele, aby promować politykę Unii Europejskiej i wymianę dobrych praktyk. W 2019 r. #EURegionsWeek osiągnął rekordowy poziom ponad 9000 uczestników i ponad 330 sesji, co pokazuje znaczenie i potencjał wydarzenia jako platformy komunikacji politycznej w związku z rozwojem polityki spójności UE .Open Days uświadamiają decydentom, że regiony i miasta mają znaczenie w kształtowaniu polityki Unii Europejekisej i trzeba się z ich zdaniem liczyć.

 

Termin i tematyka wydarzenia

W tym roku termin Open Days został ustalony na 12-15 października. Obowiązują trzy tematy przewodnie: Zielona Europa, Spójność i Współpraca oraz  Wzmocnienie pozycji obywateli. Konsortium „Europe of Opportunities”, którego częścią jest nasz region wybrało pierwszy temat, czyli  Zielona Europa. Seminarium pod tytułem „Lokalizacja europejskiego zielonego porozumienia, w którym brał będzie udział prelegent z Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się  13 października od 9.30 do 13.00.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne koronowirusem nie widomo czy wydarzenie odbędzie się na normalnych zasadach czy wirtualnie.

 

Rejestracja

Rejestracja na Open Days zostanie otwarta 27 sierpnia i potrwa do 26 września.

 

Więcej informacji

Komitet Regionów Open Days

 

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza

Wróć