Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisu    Zamknij x

Młodzi Europejczycy na rynku cyfrowym

Komisja Europejska zamierza zorganizować w latach 2018-2020 staże zawodowe dla pięciu tysięcy absolwentów kierunków związanych z branżą cyfrową.

 

Odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy

Inicjatywa KE zakłada organizację płatnych 4-5 miesięcznych staży zawodowych, które mają przyczynić się do lepszego dopasowania umiejętności absolwentów uczelni europejskich do wymagań rynku pracy.

 

Specjaliści w sektorze MŚP

Absolwenci biorący udział w stażach będą zajmować się takimi zagadnieniami jak cyberbezpieczeństwo, big data, AI, projektowanie stron www, marketing cyfrowy, kodowanie, tworzenie aplikacji oraz handel internetowy. Jak wskazują bowiem badania, są to dziedziny wiedzy szczególnie poszukiwane wśród firm sektora MŚP.

 

Staże w firmach prywatnych

Staże absolwenckie organizowane będą we współpracy z firmami zrzeszonymi w Koalicji na rzecz Umiejętności Cyfrowych i Miejsc Pracy oraz przedsiębiorstwami zaangażowanymi w program Horyzont 2020, choć lista partnerów nie jest zamknięta. Program rusza w 2018 roku, jego uczestnicy będą mogli liczyć na stypendium w wysokości 500 euro.

 

Więcej

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Komisji Europejskiej.

 

Źródło: Eurodesk.pl

Wróć