Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisu    Zamknij x

Dziennikarze z regionu nagrodzeni

przez Leszek Nienartowicz

Rozstrzygnęliśmy konkurs „Fundusze europejskie dla Kujawsko-Pomorskiego”, do którego prace nadesłało kilkunastu lokalnych dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych z całego regionu. W tym roku najciekawszymi materiałami dziennikarskimi o funduszach europejskich wybrane zostały: artykuł Joanny Doleckiej z Czasu Chełmna, audycja Michała Zaręby z Radia PiK oraz materiał telewizyjny Aleksandry Ogielskiej z TVK Toruń.   

 

Po raz trzeci już lokalni dziennikarze zgłaszali do konkursu materiały dotyczące projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zarząd województwa zatwierdził dziś decyzję jury i przyznając poniższe nagrody i wyróżnienia.

 

Nagrody w kategorii Prasa/Internet:

  • I nagroda – Joanna Dolecka (Czas Chełmna), za materiał „Jesteś głodny - przychodzisz, najesz się - to porozmawiamy”;
  • II nagroda – Krzysztof Cedro (Czas Brodnicy), za materiał „A na początku jeździły „ogórki””;
  • III nagroda – Ilona Sikorska (Czas Brodnicy) za materiał „W niebie lepiej nie będzie”, Agnieszka Domka-Rybka (Gazeta Pomorska) za materiał „Produkuje lody z pasją…” i Żaneta Kopczyńska (Gazeta Wyborcza Toruń) za materiał „Pomoc seniorom: bransoletka życia i turnus z wiejskiej zagrodzie”.

 

Wyróżnienia w kategorii Prasa/Internet:

- Małgorzata Gołębiewska (Czas Rypina), za materiał „Cyfrowa rewolucja w kulturze”;

- Katarzyna Rydzewska (Czas Świecia) za materiał „Jak z urzędnika zrobić zdrowego pracownika”;

- Janusz Wojtarowicz (Czas Brodnicy) za materiał „Dom dziecka bardziej rodzinny”

 

Nagrody w kategorii Radio:

  • I nagroda – Michał Zaręba (Radio PiK) za audycję „Warsztat jak z bajki” w ramach cyklu „Tacy sami”;
  • II nagroda – Adriana Andrzejewska-Kuras (Radio PiK) za jeden z odcinków audycji „Pytać każdy może” i Monika Kaczyńska (Radio PiK) za audycję „RPO dla regionu w pigułce” a ramach audycji „Obywatel PL”;
  • III nagroda – Iwona Muszytowska-Rzeszotek za audycję „Grunwald oficjalnie przekazany”.

 

Nagrody w kategorii Telewizja/Telewizja Internetowa:

  • I nagroda – Aleksandra Ogielska (TVK Toruń) za materiał „Zawody przyszłości”;
  • II nagroda – Marta Nowicka-Bujak (TVK Toruń) za materiał „Dla żłobków i przedszkoli”;
  • III nagroda – Katarzyna Maria Ormanowska za materiał „Szkoła”;

 

Wyróżnienie w kategorii Telewizja/Telewizja Internetowa:

- Joanna Wojno-Wolska (TVP Bydgoszcz), za materiał „Dotacje z RPO”.

 

Wszyscy laureaci otrzymają w grudniu nagrody finansowe.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

31 października 2019 r.

Wróć