Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi

ExTech 2016 w Toruniu

W dniach 3-6 lipca odbyło się w Toruniu międzynarodowe sympozjum naukowe, poświęcone nowoczesnym technologiom chemicznym stosowanym w przemyśle farmaceutycznym, ochronie środowiska praz badaniach żywności. Konferencji „ExTech 2016”, organizowanej wspólnie przez Polskie Towarzystwo Chemiczne, Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauki i UMK patronował Marszałek Piotr Całbecki.

 

- Jako samorząd województwa jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak ważna konferencja naukowa odbywa się właśnie w naszym regionie. Z przyjemnością witamy u nas przedstawicieli międzynarodowej społeczności naukowej. Mam nadzieję, że teraz, kiedy mamy znane szeroko dzięki swojej oryginalnej architekturze Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, naszą ofertą zaplecza kongresowego zainteresuje się wiele środowisk.

marszałek Piotr Całbecki.

Inteligentne specjalizacje w międzynarodowym gronie

Na międzynarodowym sympozjum w Toruniu pojawili się naukowcy i eksperci z całego świata. Omawiali m.in. zagadnienia związane z inteligentnymi specjalizacjami województwa kujawsko-pomorskiego, wspieranymi finansowo ze środków RPO WK-P na lata 2014-2020. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego był prof. Bogusław Buszewski, kierownik Katedry Chemii Środowiska i Bioanalityki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i pełnomocnik zarządu województwa kujawsko-pomorskiego ds. rozwoju nauki, badań i wdrożeń.  

 

Miejsce wydarzenia

ExTech 2016 odbył się na Jordankach.

 

Źródło: Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wróć