Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Mikrogranty i pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorców

przez Administrator

Od 1 czerwca startują mikrogranty dla małych i średnich przedsiębiorców z naszego regionu. To jeden z instrumentów wsparcia gospodarki w okresie walki z epidemią Covid-19 finansowany z Funduszy Europejskich. Mikrogranty są częścią pakietu antykryzysowego ogłoszonego przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Warunkiem otrzymania funduszy jest utrzymanie lub utworzenie nowych miejsc pracy.

Dzięki dotacji, która może wynosić do 60 tys. złotych firmy będą mogły wprowadzić do swojej oferty nowych produkty/usługi lub nowe metody produkcji/świadczenia usług. Oprócz tego punkty handlu detalicznego będą mogły otrzymać wsparcie do 2 tys. złotych na zakup urządzeń filtrujących powietrze. Wnioski można składać od 1 czerwca za pomocą formularza dostępnego online. Operatorem mikrodotacji jest Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Szczegółowe informacje na temat mikrograntów tutaj

Pożyczki obrotowe dla przedsiębiorców

Inną formą wsparcia lokalnych firm są pożyczki płynnościowe dostępne już od dłuższego czasu w Kujawsko-Pomorskim Funduszu Pożyczkowym. Obecnie w związku z sytuacją kryzysu wywołanego epidemią pożyczki stały się jeszcze korzystniejsze. Uproszczona została procedura składania wniosków, wprowadzono również m.in. półroczną karencję spłat.

 

Szczegółowe informacje tutaj i tutaj

Wróć